BAYAN ŞAL

8998a5de32daedc3daea5c984445869b

BRIGHT BAYAN ŞAL
Lacivert Düz Şal
24.99  ₺ 2.99 ₺

Şal nasıl temizlenir?

Rüzgarlı ve soğuk havalarda en çok kullanılan aksesuarların başında gelen şal aynı zamanda kıyafetlerin daha güzel gözükebilmesi ve kıyafet kombininin tamamlanabilmesi için de oldukça önemlidir.

Çoğunlukla pamuk akrilik ve yünlü kumaşlardan üretilmekte olan şallar eğer lüks kategorisi içerisinde üretilecekse ipek ya da kaşmir kumaştan da üretilir. Kullanılması özen isteyen şallarını da aynı zamanda bakım konusunda da dikkat gerektiren bazı önemli hususlar bulunuyor.

Pahalı kumaşlardan yapılmış olan şalların temizlenir itinalı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aksi halde kumaşın deformasyona uğraması ve şalın özelliklerini kaybetmesi gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Pamuklu kumaşlar; pamuk ve polyester karışımından elde edilmiş olan kumaşların diğer kumaş türlerine göre temizliğinin gerçekleştirilmesi daha basittir. Makinede yıkamaya uygun olan bu tarz şallar etiket üzerindeki bakım talimatlarına uyularak uygun bir şekilde temizlenebilir.

Çoğunlukla 30 derecede yıkamaya uygun olan şallar kuruduktan sonra rahatlıkla ütülenebilir. Bu tip şalları düşük ısıda ütüleyiniz i tavsiye ediyor

Yün ve kaşmir kumaşlar; yün ve kaşmir kumaşlar bakımı hassasiyet isteyen önemli kumaş türlerindendir. Günlük kumaşları elde yıkamak pratik yollardan bir tanesi olmaktadır bunu yaparken lavabo veya lan içerisinde doldurduğunuz bir ılık sunulan yardım olarak temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Uygun bir deterjan ya da sabun temizlerken çok yardımcı olacaktır hassas noktası Su sıcak olmamalıdır. Çünkü sıcak su yeniliklere zarar verebilir ve şekil bozukluğuna yol açan problemlerle karşılaşabilirsiniz. Sabunla yavaş yavaş nazik hareketlerle temizlik işlemini gerçekleştirdiğiniz 4 uygulama aşaması daha kolay olur. Daha sonrasında havlu Üzerine sererek güneş ışığın ve nemden uzak bir yerde kendi halinde kurumaya bırakın.

İpek ve şifon kumaşlar; şal üretiminde kullanılan en hassas ve en nazik kumaş türü olarak İpek ve şifon kumaştan sayabiliriz. Özellikle İpek dünyadaki en pahalı ve en az toz kumaş türüdür. Bir kap içerisine ılık su ve yumuşak bir sabun karıştırarak yavaş hareketlerle şalın temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.

Beyaz sirke ile dolu bir leğen de bir müddet bekledikten sonra ipek şal parlaklık kazanır Bu sayede daha güzel bir görüntüsü olur. Nemli şal düşük derecede ütüleme yapılarak kırışıklıklarından arındırılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s