Bebek İpek Yorgan

Teniniz kadar narin – İPEK

Çin İmparatoru Huang Ti’nin gelini olan 14 yaşındaki Hsi Ling Shi, bir ipek böceği kozasından sarkan lifi tesadüf sonucu görmesiyle ipeğin buluşunun M.Ö 2700’ye dayandığı söylenir.

İpeğin dayanılmaz dokusu, içinde tenle uyumlu 18 amino acid olmasından kaynaklanır. Bazıları (ve biz!) ipeğin insan derisini sağlıklı ve genç tuttuğunu savunmaktadırlar.

Bomby Mor, Bir Dut İpek Böceği

Bombyx Mori, yumurtasından çıkan tırtıllar özel kesilmiş dut yapraklarıyla beslenir. İlk başlarda koyu olan renkleri, zamanla kehribar sarısına döner ve 35 günlük olduklarında yemeyi bırakıp ağızlarından çıkan incecik ipek liften koza örmeye başlarlar. Bombyx Mori’nin iki aylık ömründe tek bir kozasından 1000 m ipek teli elde edilir.

Dünyanın en yumuşak dokuları olan kaşmir ve ipek yorganlarımızla bulutlarda uyumaya ne dersiniz? Kusursuz bir uyku için %100 doğal, hipoalerjik, antibakteriyel, ısı dengeleyici saf yorganlarımızı mutlaka denemelisiniz! Bu yorganların hayatınızda denediğiniz tüm yorganlardan farklı olduklarına emin olabilirsiniz, sıcacık ve hafif doğaları sayesinde size asla vazgeçmeyeceğiniz bir rahatlık sağlayacaklar…

6ae1c82d026e98bf5a489bc9ae578ec2

 

Bebek İpek Yorgan 95×145

545 ₺

Buradan Ulaşabilirsiniz !

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s